ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11424511
*
nr 1142 4511
Spegel
Teak, Intarsia, 69x39
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 21:03:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 16:37:48
1
100 kr
6/11 13:04:21
2
150 kr
6/11 15:36:41
1
200 kr
6/11 20:47:03
2
400 kr
6/11 20:48:47
1
300 kr
6/11 20:48:47
2
350 kr (Budbetjänt)
6/11 20:50:19
1
400 kr
6/11 20:50:19
2
400 kr (Budbetjänt)
6/11 20:53:51
1
450 kr
6/11 20:58:02
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar teak teakmöbler trä träinläggningar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1142 4511
Spegel
Teak, Intarsia, 69x39
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 16:37:48 | 1 | 100 kr |
| 6/11 13:04:21 | 2 | 150 kr |
| 6/11 15:36:41 | 1 | 200 kr |
| 6/11 20:47:03 | 2 | 400 kr |
| 6/11 20:48:47 | 1 | 300 kr |
| 6/11 20:48:47 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/11 20:50:19 | 1 | 400 kr |
| 6/11 20:50:19 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/11 20:53:51 | 1 | 450 kr |
| 6/11 20:58:02 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar teak teakmöbler trä träinläggningar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



